EuroOkna a dřevěná okna

Dřevěná okna mají staletou tradici a vyznačují se téměř stoletou životností.Působí příjemně hřejivým dojmem, tak jako jídelní kout, obývací pokoj nebo ložnice. Nejčastěji používané materiály pro výrobu jsou smrk, meranti nebo dub. Nová generace oken z dřevěných europrofilů přináší celou řadu výhod, mezi jinými např.: dlouhou životnost, nízkou hmotnost, výborné tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Systém dřevěných eurooken velmi dobře vyhovuje potřebám stavebníků a originálním architektonickým řešením staveb.

Zabýváme se především zakázkovou výrobou, a proto můžeme vyrobit libovolné tvary eurooken dle požadavků.

 

Eurookno 92 - dřevo trojskloProfil IV92 Eurookno 78 - dřevo trojskloProfil IV 78 Eurookno 68 - dřevo dvojskloProfil IV 68 Eurookno 78 - dřevo, hliníkProfil IV 78

 

Okenní dřevěný profil

Pro výrobu eurooken používáme třívrstvý hranol o šířce 68mm a čtyřvrstvý hranol o šířce 78mm. 

Standardně je použito značkové izolační dvojsklo nebo trojsklo, které dosahuje propustnosti U = 1.1 až 0,7 W/m2K  s nerezovým nebo hliníkovým rámečkem. 

Sklo může být  klasické, protihlukové, ornamentální, zrdcadlové, bezpečnostní nebo neprůstřelné. 

Základním výrobním materiálem je třívrstvý nebo čtyřvrstvý lepený EURO hranol v různých dřevinách a to buď podélně napojovaný, nebo nenapojovaný. Dřevo je vysoušeno na 8-10% absolutní vlkosti, a proto dokonale drží tvar. 

Povrchová úprava se provádí vodou ředitelnými lazurovacími laky v mnoha odstínech, které zaručují dokonalý estetický vzhled, zdravotní nezávadnost, dlouhou životnost a snadnou údržbu. impregnace proti plísním, houbám a drevokaznému hmyzu.  

Povrch je opatřen kvalitní barvou rakouské firmy Adler, která v několika vrstvách zaručuje dlouholetou životnost a stálost. Horní vrstva lazury je aplikována vysokotlakým nástřikem.

Rustikální eurookna

Výroba rustikálního eurokna vychází z výroby základního profilu eurookna. Rustikální okna jsou velmi vhondá pro historické budovy, kde je dbám velký důraz na historickou identitu okna. Rustikálním profilem okna se rozumí zúžená profilace křídel jejichž šířka je shodná se starými okny. Dále různé ozdobné tvary klapaček i s hlavicemi, ozdobnými římsami, poutci nebo příčkami. Rustikální okna se uplatňujíí při výměně oken ve starých zděných chalupách nebo dřevěnicích, kde jejich majitelé chtějí zachovat ráz domu, ale chtějí přitom moderní okno.

 

Materiál na výrobu EuroOken

 

Dřevo - materiál ze kterého se profily vyrábí je precizně sušen na takovou vlhkost, kdy přesně udrží svůj tvar a nedochází tak při zátěži k deformacím.

Jako nejčastější druh dřeviny používáme smrk.

Dále používáme celou řadu dalších i exotických dřevin, ze kterých lze EURO hranol vyrobit. Mezi ně patří například dub, modřín, Meranti, eukalypt a další.
Euro hranol

 

Tvary dřevěných oken

Systém dřevěných eurooken vychází vstříc individuálním požadavkům stavebníků a originálním architektonickým řešením staveb svou možností tvorby široké palety tvarů a velikostí oken.

eurokna tvary oken

Barevná provedení oken

Paleta barev použivaných pro výrobu dřevěných eurooken je velmi šikorá a proto je možné barvu oken přizpusobit barvě fasády objektu, do kterého budou okna zasazena.

Kliky a kování

Celoobvodové kování umožňuje kombinaci otevírání a vyklápění křídla jedinou čtyřpolohovou klikou. Jednou z volitelných poloh je i volba mikroventilace, která Vám umožní průběžnou výměnu vzduchu v místnosti. Všechna naše okna jsou standardně vybavena pojistkou proti svěšení křídla. 
Okapnici tvoří termohliníková lišta s přerušeným tepelným mostem umístěná na spodní části rámu a křídla. Speciální profil spolehlivě odvádí vodu stékající z křídla mimo okenní spáru a rám.

Kování kliky okna

 

Příčky

Pro zvýšení estetického dojmu dodáváme do oken dělící, lepené, meziokenní a rámové-odjímatelné příčky.

příčky eurookona

 

(Ilustrační obrázky vzorků uvedené výše jsou použity od našich dodatvatelů.)